Бодішеймінг та гендерна нерівність у клінінгу (ч. 2)
У першій частині цієї серії нарисів про рівність і нерівність у клінінгу ми трохи торкнулися ейджизму. Наступна дуже делікатна тема – бодіпозитив та бодішеймінг.
Недавнім інтернет-скандалом із директоркою музею навіяло.
У сучасному суспільстві існує таке поняття, як бодіпозитив – громадський рух, який виступає за право комфортно відчувати себе у своєму тілі за будь-якого зовнішнього вигляду, вільно самовиражатися, а також приймати тіла інших людей такими, якими вони є. Часто його плутають або асоціюють з фет-фемінізмом, що в дослівному перекладі означає «жирний фемінізм». Фет-феміністки виступають за бодіпозитивне сприйняття всіх тіл, незалежно від їхньої ваги, а також усунення упереджень, з якими прямо чи опосередковано стикаються повні люди.
І, як наслідок, усе перелічене вище породжує і зворотний бік цієї «медалі» – бодішеймінг, тобто дискримінацію людей, засновану на тому, як виглядає їхнє тіло.
Але «виглядає» зі сторони і «дозволяє» бути ефективним у деяких професіях, це поняття – антоніми.
«Вага не впливає на ефективність! Головне, щоб був хороший фахівець!» Так? Ок. Як власниця клінінгової компанії (м.Дніпро, Україна) і як людина зі значним надлишком маси тіла я дуже добре в темі.
Я завжди була гладкою, періодами навіть із клінічним ожирінням. Це прямий наслідок «культури» харчування в сім’ї та мого малорухливого способу життя в юності. Чи я страждала від того, як виглядала? Точно ні. Я була розумною, начитаною та самодостатньою. В тому числі через це мене навіть і не пробували дражнити або сучасною мовою хейтити. Ну ще мабуть тому, що я була значно масивнішою за однолітків і могла застосувати грубу фізичну силу.
Тепер, власне, про клінінг. Чи практикую особисто я бодішеймінг? Фактично так. І планую це робити надалі.
Так, не дивлячись на власне відображення у дзеркалі та цифри на підлогових вагах. Чому? Через доцільність.
Крім звуків, запахів та «естетики», є прямі ризики та загрози здоров’ю та безпеці клінерів. Особливо влітку.
Коли замовник звертається по послуги клінінгової компанії, він сплачує ці послуги власними коштами. І бажає отримати якісний результат за максимально короткий термін. Ідеально – за 1 робочий день, великий будинок чи квартиру за 2-3 дні.
Але на замовлення приїжджає клінінгова бригада з бодіпозитивних хлопців та дівчат. Усі з вагою 100+ кг при середньому зрості (165-170 см). Пихкаючи і задихаючись, вони кваліфіковано усувають забруднення у вашій нерухомості. Принагідно стікаючи потом і зрошуючи його краплями все навколо себе.
Або балансують на підвіконні умовного 5-го поверху, хапаючись спітнілими, мокрими руками за віконний профіль.
Можу ще намалювати природніх фізіологічних подробиць. Крім звуків, запахів та «естетики», є прямі ризики та загрози здоров’ю та безпеці клінерів. Особливо влітку.
Так, потіти і пихкати можуть і люди без зайвої ваги. Але їм на драбину все ж таки легше піднімати свою власну вагу багато разів протягом одного дня.
Тому на «конкурсному відборі» на посаду співробітника клінінгової компанії я відмовляю в роботі бодіпозитивним людям, які мають зайву вагу. Але фет-феміністки можуть спробувати переконати моїх замовників платити за послуги клінінгової компанії відчутно більше. Виключно для можливості найму більшої кількості людей із меншим ККД.
Далі буде…
Для консультації з питань клінінгу або замовлення послуги клінінгу можна звернутися:
за номером +38 (050) 482 98 93 дзвінком або через месенджери ► через форму зворотнього зв’язку на сайті.