Автомийка – для автомобілів! А що для чистки килимів?

Автомийка – для автомобілів!

Поза спеціалізованими інтернет-ресурсами для клінінгових компаній – у будинковому чаті, районному телеграм-каналі, у «мамських» чатах часто зустрічаються «поради» випрати килим на автомийці, адже «це так зручно і недорого». Та чомусь там ніхто не рекомендує полікувати зуби у масажиста або підстригтися у сімейного лікаря.

Наша клінінгова компанія у Дніпрі надає послуги виїзної хімчистки м’яких меблів та килимових покриттів (ковролінів), а також співпрацює та може порекомендувати килимовий цех у Дніпрі, Запоріжжі, Кременчуці.

Для роботи на автомийці теж бажано пройти навчання. Уміння користуватися апаратом високого тиску («мінімийкою») не дорівнює вмінню не зіпсувати лакофарбове покриття автомобіля. У будь-якій роботі руками є ризики. Але насправді кузова будь-якого авто плюс/мінус дійсно однакові – це метал, вкритий шаром фарби і лаку. Безперечно, є додаткові ексклюзивні покриття кузовів – плівки, кераміка тощо. Але такі автомобілі зазвичай і миються у детейлінгових студіях.

Чи завжди наша клінінгова компанія рекомендує здавати килимове покриття у цех? Звісно ні, не завжди.

А ось килимові покриття? Хіба вони однакові?

Склад ворсу та підкладки, якість та склад барвника, наявність або відсутність водорозчинного клею в основі, пошкодження структури – це мінімальний набір факторів, що враховуються при пранні чи безводному чищенні килима у спеціалізованому цеху.

Давайте розбиратися, чому.

 • Більшість волокон дорогих килимових покриттів не можна мочити водою, а тим більше миючими засобами – це змінює і часто безнадійно псує їхню структуру.
 • У килимових покриттях, що містять натуральну вовну, часто буває так званий «зрив барвника», коли малюнок «линяє» або тьмяніє після прання.
 • Килимові вироби з натуральних рослинних волокон (бавовна, льон тощо) або з їх високим вмістом можуть дати усадку, що призведе до їхньої деформації.
 • Є ризик появи танінових плям після висихання світлих виробів із високим вмістом рослинних волокон.

Здається, всього вищенаведеного цілком достатньо, аби зробити вибір на користь спеціалізованого цеху килимочистки?

Та варто додати ще кілька беззаперечних аргументів на користь їхньої зручності:

 • Ваш килим винесуть, відвезуть, вичистять, привезуть, занесуть у квартиру.
 • Перед власне пранням/чищенням у спеціалізованих цехах килими проходять через промислову вибивалку. Ви б дуже здивувалися, побачивши скільки кілограмів піску та дрібного сміття може висипатися з невеликого, світлого та чистого на вигляд килимка.
 • У килимових цехах працюють кваліфіковані спеціалісти, які зможуть вибрати та провести саме той цикл чищення, який підійде вашому килиму.
 • Такі цехи мають промислові центрифуги для полоскання та віджиму килимів. Це куди краще для килима, ніж його сушіння на узбіччі дороги після «прання» на автомийці.
 • У цеху (за потреби) можуть провести додаткові процедури для дезінфекції або видалення неприємних запахів. Наприклад, озонування.

Чи завжди наша клінінгова компанія рекомендує здавати килимове покриття у цех? Звісно ні, не завжди.

Є ситуації, коли наша клінінгова компанія у Дніпрі чи наші колеги в інших містах пропонуємо послугу виїзної хімчистки килимів на місці, а саме:

 • Ковролін, який підлягає чищенню, приклеєний до підлоги та його демонтаж неможливий або небажаний.
 • Килим потрібно освіжити тільки візуально або терміново – це насамперед стосується комерційної нерухомості для оренди.
 • Необхідно терміново прибрати одну або кілька локальних плям.
 • Килим великий і заставлений важкими меблями, а замовник хоче заощадити на послугах вантажників.

Загалом кожний випадок індивідуальний.

Тож телефонуйте, домовимося.

за номером +38 (050) 482 98 93 дзвінком або через месенджери

► або через форму зворотнього зв’язку на сайті.