Гендерна нерівність в клінінгу (частина 3)
Гендерна нерівність – це нерівність прав і можливостей жінок та чоловіків. В тому числі в оплаті праці в одній і тій самій професії.
А чи завжди потрібна і доцільна рівність у професіях та посадах? І чи завжди нерівність оплати праці в одній і тій же професії є необґрунтованою чи несправедливою?
Якщо чоловік за відведений відрізок часу (зміну) може виконати та виконує більший обсяг важкої фізичної роботи, то так – оплата його праці має бути вищою.
Якщо жінка за відведений відрізок часу (зміну) може виконати та виконує менший обсяг важкої фізичної роботи, то так – оплата її праці має бути нижчою.
Тут не про дискримінацію, тут про ККД (коефіцієнт корисної дії) і результат наприкінці робочого дня.
На мою суб’єктивну думку це може стосуватися всіх професій, пов’язаних із важкими фізичними навантаженнями, а не лише клінінга чи укладання асфальту. Але моя ніша – клінінг, тож і розберемо на прикладі клінінгової компанії у Дніпрі.
Дуже часто і дуже багато хто плутає поняття гендер та стать. І під «гендерною рівністю» розуміють рівність чоловіків та жінок. Це взагалі не так!
Стать – дана людині від народження як біологічний статус жінки чи чоловіка. І їх дві.
Гендер – це соціальна роль людини у суспільстві за ознаками дівчини/жінки чи хлопця/чоловіка. І їх понад 50!
Усі 50+ розглянути у прив’язці до клінінгу теоретично можна, але надто ресурсно. Тому спростимо наше «гендерне питання» до двох статей – чоловіки та жінки з максимально широким набором властивих їм характеристик.
Тут не про дискримінацію, тут про ККД (коефіцієнт корисної дії) і результат наприкінці робочого дня.
Чоловік спочатку, за задумом природи та еволюції, має більший потенціал фізичної сили. Але завжди були і є фемінні чоловіки.
Жінку еволюційно також нагороджено великим фізичним потенціалом. Тому що виношувати і народжувати, особливо до впровадження сучасної пологової допомоги – тут треба огого якусь фізичну силу і потенціал мати, так. У далекі часи теоретично і жінки могли одночасно виношувати, народжувати та ганятися за потенційною їжею у вигляді мамонта. Бо є і завжди були маскулінні жінки.
Танцюючі чоловіки-дервіші, войовничі жінки-амазонки. Світ різноманітний.
Як це «працює» у клінінгу?
Мій практичний досвід показує, що:
- вікна, вивіски, фасади миють якісніше/легше/швидше/ефективніше чоловіки;
- санвузол, кухню миють якісніше/легше/швидше/ефективніше жінки;
- виїзну хімчистку м’яких меблів виконують однаково добре (якісно/легко/швидко/ефективно) представники обох статей – і чоловіки, і жінки.
А ось втягнути все необхідне для виконання збирання чи хімчистки на 6-й поверх «сталінки» без ліфта, та хоч і на 5-й поверх «хрущовки» без ліфта і після цього фізично «орати» робочу зміну та знести все у зворотному порядку. Нууу… такий собі атракціон, якраз для справжніх жінок. Ні, вони справляються, куди ж без цього. Але чи не було б це більш прийнятно для «справжніх чоловіків»?
Наприклад, мінімальний ПРАВИЛЬНИЙ (у значенні максимально технологічний та ефективний) «джентельменський набір» для виїзної хімчистки м’яких меблів складається з кількох предметів загальною вагою від 40 кг і вище. Так, хімчисткою займаються і умільці з побутовим миючим пилососом і пляшкою «вухатого няня». Я цей типаж не беру до уваги взагалі.
Крім хімчистки ще миття фасаду будівлі. На витягнутих руках, телескопічною штангою довжиною 14-16 метрів? В принципі, я знаю жінок, яким це під силу. Але я щиро вважаю, що чоловікам виконувати таку роботу легше.
Не для суперечки, не для дискусії.
Не претендую на експертність.
Просто ділюся думками, коли є час.
Далі буде…
Для консультації з питань клінінгу або замовлення послуги клінінгу можна звернутися:
за номером +38 (050) 482 98 93 дзвінком або через месенджери ► через форму зворотнього зв’язку на сайті.