Скільки існує професій для прибирання? Частина 1
У попередньому пості я обіцяла, що за умови наявності у мене натхнення та вільного часу, я поясню різницю між кількома видами та рівнями фахівців, які заробляють собі на життя прибираннями.
Не можу сказати, що мене відвідало натхнення, ні. Але час справді з’явився.
Під час відключень світла чи обстрілів, заряд ноутбука – величезна підмога для того, аби переключитися із сьогоднішньої реальності на епістолярний жанр. У цьому тексті я швидше за все не встигну написати про все, що знаю – просто не вистачить заряду мого ноутбука. Тож, буде привід повернутися до цієї теми знову.
Є суттєва різниця між кількома видами та рівнями фахівців, які заробляють собі на життя прибираннями.
Отже, скільки ж буває “прибиральниць” для прибирання?
- Власне прибиральниця.
- Хатня робітниця (помічниця по господарству).
- Покоївка (у готелі, хостелі, санаторії тощо).
- Клінер (-ка) – співробітник (-ця) клінінгової компанії.
► Базова та найменш кваліфікована професія або посада.
► Зазвичай штатний співробітник організації, яку прибирає.
► Де? Офіс, осбб, салон краси, магазин, виробництво тощо.
► Часто прибирає інвентарем категорії “бери, що дають” у максимально бюджетному варіанті: дерев’яна швабра, светр/рушник б/в замість мопа, віник, цебро з-під солінь або фарби.
► Доступні миючі: побутовий засіб один “для всього” + “бризкалка” для скла.
► Кваліфікації не потрібно, навчитися користуватися віником або керувати дерев’яною шваброю справді може будь-хто.
► Оплата праці мінімальна.
► Перспективи кар’єрного зростання дуже сумнівні.
Все, що зазначене – не про оцінку, не для засудження і не для обговорення. Це все і не добре, і не погано. Це про економію бюджету для роботодавця.
► Робота вимагає кваліфікації, певних навичок та практичного досвіду. Не потребує універсальних знань у клінінгу, наприклад, прибирання після ремонту або миття зовнішнього скління/вікон.
► Має дуже багато ризиків: від фінансових (компенсація за зіпсовану хазяйську річ) до моральних (шеймінг з боку когось із членів родини замовників).
► Працює з проживанням (вахтовим методом) або без проживання (приходить) на приватних замовників безпосередньо у місці їх проживання.
► Користується обладнанням, витратними матеріалами та миючими засобами замовника. Є винятки: іноді щось купує для своєї роботи самостійно.
► Оплата відрядна або погодинна.
► Чим вища кваліфікація хатньої робітниці, тим більш платоспроможні її замовники. І, як наслідок, вища оплата її праці. Бувають і виключення, безумовно.
► За бажання, є перспективи заснування власної клінінгової компанії і можливість в подальшому не займатися фізичною працею власноруч.
► Ця посада багато в чому схожа одночасно з роботою хатньої робітниці та прибиральниці.
► На відміну від хатньої робітниці, не потребує навіть навичок прибирання кухні – в готельних установах не розповсюджені духовки та витяжки. Хіба в хостелах.
► Фізично дещо легша, ніж робота пересічної прибиральниці.
► В ідеалі – висококваліфікований “універсальний солдат”. Обов’язкова наявність знань з різних видів прибирань: генеральне прибирання, прибирання після ремонту/будівництва, прибирання після стихійного лиха (пожежа, затоплення, прорив каналізації тощо).
► Робота пов’язана з багатьма ризиками, більшу частину яких має брати на себе менеджмент клінінгової компанії (роботодавці).
► Може бути членом мобільної бригади або працювати на одному контрактному об’єкті.
► Є можливість працювати на максимально різноманітних замовленнях – квартири, будинки, виробництва, магазини, офіси, медичні установи тощо.
► Працює (в ідеалі) лише професійним обладнанням та миючими засобами, використовує засоби індивідуального захисту. Всім переліченим має забезпечувати клінінгова компанія, співробітником якої є клінер (-ка).
► Оплата відрядна або погодинна. Як правило, тим вища, чим вища кваліфікація клінера.
► Є реальні перспективи кар’єрного зростання всередині компанії чи в інших клінінгових компаніях: старший зміни, бригадир, менеджер.
Існує ще кілька вузькоспеціалізованих та висококваліфікованих професій, пов’язаних з індустрією чистоти.
Про них я розповім окремо, наступного разу.
Довідки, консультації, замовлення послуг:
за номером телефону +380 50 482 98 93 aбо ► через форму зворотного зв’язку на сайті.