Скільки існує професій для прибирання? Частина 2

Скільки існує професій для прибирання? Частина 2

Продовження розповіді про професії, пов’язані з прибиранням, буде про дві найбільш кваліфіковані спеціалізації в клінінгу:

 • Хімчистка м’яких меблів та килимових покриттів. Виїзна або в цеху.
 • Миття вікон, вітрин та іншого скління.

Висока конкуренція на ринку спеціалізованих клінінгових послуг сприяє природному відбору в галузі на користь найкращих.

Це (на мою особисту думку, помножену на досвід) – еліта клінінгу, високий клас та вузька спеціалізація. Звичайно, якщо робити все відповідно до стандартів клінінга, правил техніки безпеки та здорового глузду.

Розглянемо у деталях.

Звичайно, в житті дуже рідко зустрічаються фахівці, які повністю відповідають усім вимогам і канонам. Але вони є. І, на щастя, висока конкуренція на ринку спеціалізованих клінінгових послуг сприяє природному відбору в галузі на користь найкращих.

 • Майстер (технолог) з хімчистки м’яких меблів та виїзної хімчистки килимових покриттів.
 • * Пройшов навчання у сертифікованих експертів з хімчистки. Такі курси є в Україні, вони доступні.

  * Має базові знання з текстильних технологій – склад та характеристики волокон тощо.

  * Добре розуміється на базових хімічних процесах. Нерозуміння наслідків взаємодії лугу з натуральною вовною або водного розчину будь чого із віскозою, може призвести до банкрутства, якщо диван або килим замовника коштують, наприклад, 4-5 тис євро і вище.

  * Вміє користуватися та забезпечений базовим набором професійного (не побутового) обладнання для хімчистки – професійний пилосос для попереднього сухого чищення, екстрактор (а не побутовий миючий пилосос, навіть якщо він від відомого бренду), нагрівач (вбудований або проточний), промисловий вентилятор.

  * Використовує в роботі спеціалізовані та професійні миючі засоби та засоби для виведення плям.

  * Робота має багато фінансових ризиків не тільки щодо об’єкта чищення – дивана, стільця чи ковроліну. Зіпсувати можна і підлогу, на якій стоїть диван. І реставрація підлогового покриття, на яке потрапили бризки засобу для виведення плям або преспрею може обійтися куди як дорожче, ніж заробіток від 10+ хімчисток. Це якщо пощастить, то лише від 10+.

  * Може бути співробітником клінінгової компанії, цеху прання килимів або самозайнятим фахівцем.

  * Є можливість працювати на максимально різноманітних об’єктах – квартири, будинки, виробництва, магазини, офіси, медичні установи тощо.

  * Оплата відрядна. Як правило, тим вище, чим більше досвіду. Багато хто робить помилку “працюючи за їжу” за допомогою умовного “томасу” і гелю для прання.

  * Є реальні перспективи кар’єрного зростання всередині компанії, можливість працювати на себе, можливість відкрити свою спеціалізовану компанію із найманими робітниками.

 • Мийник вікон, вітрин, скління.
 • * Пройшов навчання у сертифікованих експертів з вікномию. Такі курси є в Україні, вони доступні.

  * Має базові знання з матеріалознавства – скло та його види, пластик та його види, метали та їх властивості, типи фарбувань тощо. і т.п.

  * Добре розуміється на базових фізичних процесах. Нерозуміння наслідків взаємодії леза/скребка з деякими видами скла може призвести до неприємних фінансових втрат.

  * Вміє користуватися та забезпечений базовим набором професійного (не побутового) обладнання для миття скління – професійні драбини та риштування, телескопічні тримачі інструменту, професійні тримачі “шубок”, падів, стяжок/згонів, в ідеалі – установка WPF для зовнішнього скління, тощо.

  * Використовує в роботі спеціалізовані, професійні миючі засоби та розчинники.

  * Має доступи, дозволи та навички висотних робіт. Суворо дотримується вимог техніки безпеки. Помити вікно на другому та вище поверсі може коштувати життя, на жаль.

  * Робота має багато фінансових ризиків. Чого варте задоволення від реставрації подряпин на дорогому ламінованому профілі панорамних вікон.

  * Може бути співробітником клінінгової компанії або самозайнятим фахівцем.

  * Є можливість працювати на максимально різноманітних об’єктах – квартири, будинки, виробництва, магазини, офіси, медичні установи тощо.

  * Оплата відрядна чи погодинна. Як правило, тим вища, чим вища кваліфікація.

  * Є реальні перспективи кар’єрного зростання всередині компанії, можливість працювати на себе, можливість відкрити свою спеціалізовану компанію із найманими співробітниками.

Далі буде.

Розрахунок цін, консультації, довідки:

за номером телефону +380 50 482 98 93

aбо ► через форму зворотного зв’язку на сайті.