Мій роман із клінінгом. Частина 4

Що особисто мені було незрозумілим чи неприйнятним і зрештою призвело до мого виходу з франшизи? І в чому був феномен тієї франшизи?

Почну з феномена, який зрештою і призвів до розпаду франшизи, як прибуткового бізнесу і залишився просто торговою маркою.

Те, що не було і не могло бути очевидним на початку тому, що команда франчайзі була свого роду Сектою.*
Члени якої “не виносили сміття з хати”, навіть після розпаду.
Я перша. 🙂

Людина, що оточила себе не собі подібними, лідерами, людьми з діловою хваткою. І понад 10 років чимось утримував їх. Чим? Як??? Я не маю відповіді, навіть за кілька років потому.

  • Торгова марка, як бізнес, була пустушкою. Маленька локальна клінінгова компанія змогла кілька років успішно торгувати своєю назвою. Не пропонуючи замість конкретної, оцифрованої, довгострокової перспективи. На мою думку – магія.
  • Власники клінінгових бізнесів, які купили франшизу, здебільшого були сильними, діловими, харизматичними лідерами. Не без деяких винятків, які б підтверджували правило. Зазвичай “подібне притягує подібне”. Але не в цьому випадку. Хороша ідея, грамотно загорнута у привабливий фантик, не стала цукеркою. Вона просто так і залишилася напівреалізованою ідеєю. Яку поступово залишили практично всі інвестори-франчайзі.
  • Просування торгової марки (за задумом власника) мало фінансуватися виключно користувачами франшизи. Включаючи створення, зміст та просування ЙОГО сайту.
  • Власник не надавав юридичної підтримки своєї ТМ. У мене була ситуація, коли місцеві аферисти створили сторінку-клон моєї, але з іншим номером телефону. Я звернулася до власника ТМ та його «юриста». Мені було запропоновано самій «якось вирішити питання».
  • Бухгалтера, що вів справи ТМ (як ТОВ) оплачувати зі своєї кишені теж мали франчайзі. Пояснюю. Так, його бухгалтера теж мали щомісяця (додатково до суми щомісячних платежів) оплачувати користувачі франшизи. Типу питання… У мене є бухгалтер, яка веде мої справи, тож я їй плачу зі своєї кишені, що логічно. У нього є бухгалтер, який веде його справи, але оплачувати теж маю я, що в моїй системі координат не логічно. Хтось правильно заперечить, що власник франшизи на те й власник, що він може виставити будь-які вимоги. Погоджуся. Якщо ці вимоги озвучені на старті та прописані у договорі. А якщо це хотілки, що виникли «по ходу п’єси», то…

Далі буде…