Чому ціна на прибирання однієї і тієї ж квартири після ремонту і генерального прибирання відрізняються?

Чому ціна на прибирання однієї і тієї ж квартири після ремонту і генерального прибирання відрізняються?

Так, якщо все рахувати/робити правильно, то ціни, зусилля, ресурси теж будуть не однаковими. Прибирання після ремонту або будівництва має бути дорожче. Давайте спробуємо розібратися, чому.

Дуже часто, при першому зверненні, нові замовники стверджують «там тільки змахнути пил», «та нам тільки протерти», «там не брудно, не треба нічого відмивати» та інші нескінченні варіації на цю тему. І вони не помиляються у візуальній оцінці картинки.

Але є кілька нюансів.

  • «Будівельний пил» – збірний образ. Це дрібнодісперсна субстанція складної рецептури, многокомпонетний коктейль. Спочатку його потрібно ретельно прибрати. Бажано спеціальним промисловим пилососом. А вже потім змивати. Напевно, всі хоч раз пробували це зробити самостійно. І зіткнулися з білими «розводами», особливо на темній підлозі або стінах. А все тому, що складові змиваються /нейтралізуються різними миючими засобами з pH від 2,2 до 10+.
    І розчинниками.
  • Розчинники – це не тільки ацетон і «щось там ще типу 626». Вони бувають синтетичні і органічні. Липкий шар від скотчу або захисної плівки важко (м’яко кажучи) прибрати синтетичними. А ось змити бризки алкидної емалі точно не вдасться органічними. Ну і запах, так. Ви ж не хочете, щоб у вашому приміщенні стояв токсичний запах?
  • Затирка швів. Затирка – це хімічно і фізично складна субстанція. А, якщо вона містить епоксидну смолу, то вона буде дуже довго і добре служити в приміщеннях з підвищеною вологістю. Але, якщо її залишки поза межами швів не прибрати в перші 48 годин після нанесення, то її залишки з імовірністю 99% залишаться з вами назавжди. На пам’ять про ремонт.
  • І ще 10-12 пунктів до трьох вищенаведених.

І все це сукупно дорожче, ніж спектр засобів і техніки для генерального прибирання. А, ну і знання. Знання – вони теж коштують грошей.

Про генеральне прибирання поговоримо окремо, наступного разу. Далі буде…