Чому «екоприбирання» – це міф?

Чому «екоприбирання» – це міф?»

«Екологічний» миючий засіб з гірчичного порошку з харчовою содою вбиває екосистему сильніше, ніж фосфатні миючі засоби! На жаль, це правда.

Що являє собою суміш «сода + гірчиця» з точки зору науки хімії?

Гірчиця (гірчичний порошок). Одним з основних його компонентів є речовина під назвою синигрин. Саме ця речовина відповідає за «пекучість і сльозоточивість». Тому що синигрин з легкістю перетворюється в аллігорчічне масло – ірритант (речовина, що подразнює шкіру та слизову, будь-якої істоти, до якої тільки можуть доторкнутися його молекули).
Іншими словами, гірчиця при попаданні в воду робить її болючою для риб та інших водних мешканців.

Сода – це луг. Сама по собі вона не агресивна і не завдасть особливої ​​шкоди організму і екосистемі в цілому. Звичайно, якщо не пити її ложками, як радять деякі “цілителі”.
Також малоймовірно, що вона здатна впоратися з суттєвим забрудненням.

Що являє собою суміш «сода + гірчиця» з точки зору науки хімії?
Наслідки для екосистеми можуть бути фатальними!

Якщо змішати гірчичний порошок з содою і розбавити водою, то станеться хімічна реакція під назвою – лужний гідроліз, результатом якого буде виділення гідроксиламина. А він з легкістю перетворюється в аміак!
І це саме аміак «відмиє до блиску» вашу квартиру.
Навіщо так заморочуватися і ускладнювати, якщо можна відразу купити аміак (у вигляді нашатирного спирту) і помити ним квартиру?

Можна скільки завгодно говорити про те, що наші очисні споруди старезні і не справляються з тим обсягом миючих засобів, які ми щодня зливаємо в каналізацію.
Однак очисні споруди від початку розраховані на переробку сульфатів і фосфатів, які містяться в «звичайних» миючих засобах.

І вони точно не розраховані на те, що в стічні води поллються аміак і аллігірчічне масло. Наслідки для екосистеми можуть бути фатальними!

Тому найкращим виходом у даній ситуації є розумне, економне використання промислових миючих засобів. І критичний аналіз екоміфів.

Вдячна авторці дослідження Марії Колповській за надані матеріали.
Джерело: https://www.facebook.com/marykolpovsky