Миття вікон: «Так а що там робити? Просто протерти і все!»

Миття вікон: «Так а що там робити? Просто протерти і все!»

Один з моїх «найулюбленіших» перлів від потенційних замовників – «протерти вікна».

Навіть «звичайні вікна» потрібно мити, а не протирати.

Чому саме від потенційних замовників, а не від просто замовників або клієнтів? Тому що той, хто так формулює завдання, практично ніколи не стає моїм замовником.

І ні, не тому, що я відмовляю у виконанні послуги. А тому що людина цілком щиро не розуміє «так а що там робити, просто протерти і все!»

Якісна мийка вікон – це один з найбільш складних напрямків в клінінгу.

І саме в цьому напрямку найбільша кількість ризиків:

 • Робота на висоті. Недотримання техніки безпеки, неуважність, випадковість – і політ навіть з другого поверха може стати фатальним для клінера. Що говорити про 23-й, наприклад.
 • Конструктивно-інженерні складності. Так звані «глухі стулки / склопакети» – це зло для клінінгу.
  Теоретично, майже будь-які подібні завдання (в залежності від висоти і деяких інших факторів) вирішуються за допомогою:
  а) альпіністів;
  б) автовишки;
  в) лісів / тури / драбини;
  г) установки демінералізованої води і т.д. і т.п.

  Але бувають ситуації, коли, наприклад, кут нахилу фасаду, конструктивні особливості покрівлі, декоративні елементи / виступи + доріжки / клумби / газони / басейни унеможливлюють застосування всіх перерахованих заходів. І «распакетить» теж можна не завжди.
 • Технічні ризики в роботі. Їх може бути багато – від прихованих дефектів, які виявляються в процесі мийки до подряпин, що виникають в процесі роботи. А це скло, його НЕ підфарбуєш, не замаскуєш, не сховаєш.
 • Незадовільний для замовника результат мийки скління. Досить простих «розводів» на вже чистому склі, що б звести нанівець всі зусилля.
 • Миття вікон – НЕ дорівнюється мийці скла. Є ще профіль (особливо його внутрішні частини) і фурнітура. Іноді / часто вимити скло в рази швидше, ніж вичистити і вимити профіль. А це час. І, як ми добре знаємо, «час = гроші».
 • Ще цілий ряд «але».

 

Практично будь-яке завдання можна вирішити. Це питання зусиль і бюджету. Адже усилля докладаються тільки тоді, коли для них є бюджет.

Проте навіть «звичайні вікна» в умовній «хрущовці» або «чешці» потрібно мити, а не протирати. А це знання, навички, зусилля, витратні матеріали, миючі засоби, логістика, податки.

Тому, шановні наші: потенційні замовники, замовники, постійні замовники і клієнти, миття вікон / скління – це дорого для Вас і не так щоб мега-прибутково для нас. Тому що багато роботи.

Але і ви, і ми насправді дуже любимо сяючо-чисті вікна.

Далі буде…