«Ти ж клінер?»

«Ти ж клінер?»

Розкажи-но мені, чим можна відмити ось це, ти ж клінер?

Інколи з такими питаннями до клінінгової компанії звертаються люди, які через різні причини ніколи не стануть замовниками її ж послуг прибирання.

Головний їхній аргумент: «ну хіба тобі шкода просто мені розповісти»?

Звідки така впевненість, що не стануть? Досвід, нічого більше.

Але якщо раптом вам цікаво, то це такі категорії:

  • Близькі родичі. Взагалі-то вони вважають, що ми могли б і поприбирати у них, безкоштовно, але вже нехай, погодяться на «просто консультацію з прибирання». Причому це стосується не лише клінінгу, а й «тижюрист», «тижлікар», «тиждизайнер» тощо. Платити членам своєї родини за роботу чи тим більше «просто за якісь там» знання вони не хочуть, пояснюючи це як «ну ми ж свої люди!».
  • Безпардонні знайомі, причому не близькі і часто зовсім віртуальні. Головний їхній аргумент: «ну хіба тобі шкода просто мені розповісти»? Вони вдають, що не розуміють – розповісти треба мати що. І це «що» нами купується за досить значні суми грошей. Буквально – на семінарах, курсах, тренінгах. Або фігурально – роками досвіду, методом спроб та помилок. В окремих випадках після одної відмови знову і знову повторюють свої спроби отримати дармову інформацію.
  • Мешканці iнших населених пунктiв. Вони можуть бути з п.1, п.2 або просто підписники сторінок клінінгової компанії у соціальних мережах. І вони дійсно не зможуть бути реальними замовниками послуг клінінгової компанії, до якої звертаються з питанням, через абсолютно об’єктивну причину – логістику. Тут можна допомогти або не допомагати виключно за власним настроєм та інтуїтивною симпатією/антипатією. Адже запитати теж можна по-різному.
  • Конкуренти (зазвичай ініціативні новачки), які вирішили швидко та безкоштовно отримати інформацію для подальшого заробляння грошей на чужих знаннях. Схвально, але для здобуття знань з клінінгу є курси, школи та інші платні джерела здобуття професійної інформації. Приватні платні консультації досвідчених клінерів у тому числі.

    І ось ті, хто зазначений у п.1-4, почувши відповідь «ні!», зазвичай ображаються і йдуть кудись у віртуальну далечінь. Якщо пощастить, то назовсім. Якщо не пощастить, то колись знову спробують порушити межі дозволеного і знову на безоплатній основі, так.

    Але є ще один пункт. І він не дарма винесений окремо!
  • Категорія із цього пункту має винятки. Не всіх людей з цієї категорії можна віднести до тих, хто «ніколи не стануть замовниками послуг клінінгової компанії», бо дехто точно стає. Це добрі знайомі, зазвичай «з минулого життя», друзі, колишні колеги з добрими стосунками на колишній роботі. Це єдина категорія, яка, на мій суб’єктивний погляд, має моральне право просити безкоштовну клінінгову консультацію і майже завжди її отримує.

Чому вони не часто стають замовниками послуг клінінгової компанії? Інколи просто соромляться. Не хочуть, щоб той їхній образ, який складався роками, змінився для їхньої репутації. Насправді це лише забобони та комплекси. Але дехто з них стають постійними замовниками і часто отримують відчутні знижки «по блату». Бо є щось невловимо тепле у цих «позастатутних» стосунках.

Якщо ви з п. 5 або бажаєте замовити прибирання, то телефонуйте, пишіть, ми на зв’язку:

за номером +38 (050) 482 98 93 дзвінком або через месенджери

► через форму зворотнього зв’язку на сайті.