Ейджізм та гендерна нерівність у клінінгу (частина 1)

Ейджізм та гендерна нерівність у клінінгу (частина 1)

Чинне законодавство про трудові відносини в Україні максимально наближено до сучасних міжнародних норм. Це моя суб’ективна думка.

Тож маємо узаконені норми та поняття (терміни), що їх не можна було собі уявити 5-10 років тому. Спочатку розберемося с эйджизмом.

Якщо дуже стисло, то:

Ейджизм

– це дискримінація людини за віковими ознаками. У роботодавців проявляється в готовності співпрацювати виключно з людьми, які відповідають штучно встановленим віковим критеріям.

Чи може бути ейджизм справедливим? Ні.

Чи виправданий эйджизм в деяких професіях? Беззаперечно ТАК, виправданий.

Не тільки в клінінгових компаніях. Тому що ККД ніхто не скасовував, а ККД – це коефіцієнт корисної дії.

Пропоную розглянути як це працює в клінінгові, по відношенню до якого квітне махровим цвітом стереотип – «та хто завгодно зможе працювати прибиральницею» або «найміть якусь бабцю прибиральницею».

Робота в клінінговій компанії – це важка фізична праця.
Вона вимагає від клінера:

  • високої кваліфікації (що дійсно доступно дорослим людям майже будь-якого віку);
  • фізичної витривалості (що безумовно обмежено віком як до 18 років, коли організм ще росте та формується, так і після 60, коли сили згасають природнім шляхом);
  • швидкості реакції (з віком вона знижується і це невідворотна фізіологія).

Уявімо собі таку ситуацію. Наведу приклад трохи зі «згущенням фарб», проте цілком в дусі ліберального антіейджизма. Палкий борець з ейджизмом в професіях замовляє собі особисто генеральне прибирання квартири або будинка. Бюджет прибирання високий, бо потрібно ретельно відмити всі важкодоступні і найбільш забруднені поверхні – кухню (шафки зверху, стелю, стіну за двохкамерним холодильником), відчистити відкладення на душовій кабіні, вимити вікна і скління лоджії на умовному 14-тому поверсі, відсунути меблі (кутовий диван) і побутову техніку (двохкамерний холодильник) та вимити позаду них підлогу.

Подібна ситуація не унікальна і зустрічається у більшості професій, що пов’язані з фізичними навантаженнями.

А на це замовлення приїздить бригада охайних, досить струнких навіть не пенсіонерів, а допенсіонерів 55-58 лет. Як надовго вистачить їхніх сил на якісне прибирання? Вірте, не надовго, точно не на весь робочий день. Просто через цілком природню втому не надто молодого організма.

Ще «з улюбленого» та болючого. «Шукаємо пенсіонерку для прибирання під’їздів». Бажання мешканців зекономити на прибиранні цілком зрозуміле і обгрунтоване. Головне, аби згодом не виникло претензій до якості прибирання. А вони виникнуть, бо дива майже ніколи не трапляються в реальному житті.

Переконана, що подібна ситуація не унікальна і зустрічається у більшості професій, що пов’язані з постійними фізичними навантаженнями.

Саме тому в нашій клінінговій компанії успішно та результативно працюють клінери у віці від 21 до 51 років. Але ж і маємо одне фантастичне виключення зі всіх правил. На прибиранні під’їздів серед інших працює приклад для наслідування – Валентина. Їй щойно виповнилося 70 років.

Далі буде…

Для консультації з питань клінінгу або замовлення послуги клінінгу можна звернутися:

за номером +38 (050) 482 98 93 дзвінком або через месенджери

► через форму зворотнього зв’язку на сайті.