«Все нове – то добре забуте старе»

«Все нове – то добре забуте старе»

«Все нове – то добре забуте старе» – так говорить народна мудрість. І часто це правда.

Серед домогосподарок та замовників послуг клінінгових компаній вже дещо зменшилась кількість «свідків ефективності екозасобів». Але відчутно додалася кількість тих, хто увіровав у міць господарського мила у всіх його агрегатних станах.

Замовник сам обирає, чим і як він прибиратиме своє приміщення власноруч.

Все частіш співробітники нашої клінінгової компанії у Дніпрі, а також наші партнери – клінінгові компанії у Запоріжжі та Кременчуці, чують на замовленнях:

 • А навіщо ви привезли стільки хімії для кухні? Я от зазвичай господарським милом все легко відмиваю.
 • А спробуйте цю пляму (на стіні, меблях, дверях, свій варіант) відмити господарським милом. Як у вас немає із собою господарського мила? А я вам зараз принесу. Що значить не треба?
 • Я ось свій диван завжди замиваю господарським милом. Тому я хочу знижечку на хімчистку, бо він же в мене не брудний. (З надр таких диванів при хімчистці особливо яскраво тягнеться розчинений милом перегній).

І ще із десяток варіацій на тему ефективності господарського мила.

У жодному разі НЕ намагаюся заперечувати безумовну доступність, певну ефективність та відносну безпеку господарського мила для прання. До перерахованих плюсів брускового мила, можна додати зручність використання для рідкого господарського мила.

Але! Як завжди, є маса “але”. І основні з них такі:

 • Аргумент, що воно та його виробництво безпечні та екологічні, не є правдивим. Погуглите, як і з чого його виробляють.
 • Воно містить велику кількість лугу та має дуже високий водневий показник – pH 11-12. Для тих, хто погано вчився у школі або просто забув шкільний курс хімії, нагадаю – все, що має рН вище 7,5 і нижче 4,5 може спричинити опіки шкіри та слизової оболонки.
  Те, що має рН вище 10, гарантовано викликає «опік» на алюмінієвій поверхні, наприклад, на решітках кухонної витяжки.
 • Враховуючи його високолужний рН, воно технічно не може бути ефективним для цілого ряду забруднень. Тих, де ефективними можуть бути лише кислотні засоби (з рН нижче 5-ти). Ні, якщо такі плями довго і ретельно терти за участі розчину господарського мила, то вони рано чи пізно відмиються. Але не від господарського мила, а від механічних зусиль (привіт, «коло Зіннера»).
 • Для свого часу, коли промисловість дещо відставала від її сьогоднішнього рівня, винайдене господарське мило дуже полегшило життя тогочасним домогосподаркам. Перше господарське мило у сучасному його розумінні було винайдено майже 200 років тому. І з того моменту його початковий склад практично не змінювався.
  Плюс/мінус одночасно з ним були винайдені гасова лампа, паровоз та пароплав. Але від них чомусь пізніше відмовилися на користь більш інноваційних техзасобів. Як мені здається, нелогічно користуватися для прибирання господарським милом і не використовувати при цьому гасову лампу, наприклад.

Але кожен наш потенційний замовник сам обирає, чим і як він прибиратиме своє приміщення власноруч.

Головне не нав’язувати цей раритет для прибирання силами клінінгової компанії.

Телефонуйте, пишіть, питайте:

за номером +38 (050) 482 98 93 дзвінком або через месенджери

► форма зворотнього зв’язку на сайті.