«Погано навчатимешся – підеш у прибиральниці»

«Погано навчатимешся – підеш у прибиральниці»

Не знаю хто як, а я постійно стикаюся зі стереотипними висловлюваннями щодо прибирання та прибиральниць. Чого варті еталонні варіації на тему «Підеш у прибиральниці» чи «Та я прибиральницею піду». І окрім знецінення цієї важкої праці чітко простежується і махрова гендерна нерівність. Ви часто чули «Підеш у прибиральники» чи «Станеш прибиральником»? Я особисто не чула жодного разу. Бо «не чоловіча це справа»…

Ще кілька років тому (до своєї клінінгової компанії) я теж була серед тих, хто «притягував за вуха» ці стереотипи в тематичних дискусіях. Але наразі я думаю і відчуваю це інакше. Насамперед, як власниця клінінгової компанії у Дніпрі.

Почну з того, що праця прибиральниці – пекельно важка, низькооплачувана, зневажена, але вкрай необхідна для суспільства.

Зарікатися не варто. А працювати прибиральницею чи прибиральником суто технічно зможе і справді будь-хто.

Ми всі, звичайно ж, знаємо, що принцеси какають виключно фіалками і живуть у світі рожевих поні. А метросексуальні мажори взагалі вищі за оце все низинне.

Тільки і мажори, і «принцеси» дуже засмутилися б, якби раптом навколо них не стало прибиральниць. Адже їхні трендові туфлі чи рукавички були б безнадійно зіпсовані продуктами їхньої ж власної життєдіяльності, серед яких – вуличний бруд на глянці підлоги, масні відбитки на дверних ручках, прикрі промахи навколо унітазів тощо.

Ну так, я згодна, праця прибиральниці – це максимально низькокваліфікована праця, на жаль. Але нею теж хтось має займатися. А ще, іноді, нею тимчасово (найкращий варіант) чи назавжди починають займатися ті, хто був якщо і не на самій верхівці соціальної піраміди, та досить високо від її нижньої частини. Причини у кожного свої, але всі вони не про хороше: «від суми і від тюрми», як говорить народна мудрість, зарікатися не варто. А працювати прибиральницею чи прибиральником суто технічно зможе і справді будь-хто.

Було б справедливо, якби всі ми, хто займається іншими і, можливо, більш престижними або просто кваліфікованими видами діяльності, ставилися до прибиральниць та їхньої праці з повагою.

До речі, є і кваліфікована, а тому добреоплачувана праця клінерів. Це теж про прибирання, але на іншому рівні.

Якщо буде натхнення і час, я докладно опишу різницю між різноманітними видами та рівнями фахівців, що заробляють собі на життя прибираннями.
Далі буде.

За послугами клінінгової компанії у Дніпрі, Запоріжжі, Кременчуці, Покрові можна звернутися:

за номером телефону +380 50 482 98 93

aбо ► залишивши заявку на сайті.